Artist Name
Katy Perry
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (9 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Album Releases refreshview
album thumb
Smile (2020)
album thumb
Witness (2017)
album thumb
PRISM (2013)
album thumb
Teenage Dream (2010)
album thumb
One of the Boys (2008)


Members
members icon 1 Female

Origin
flag Santa Barbara, California, USA

Genre
genre icon Pop

Style
style icon Rock/Pop

Mood
mood icon Cheerful

Born

born icon 1984

Active
calendar icon 1999 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
Katy Hudson

heart icon Most Loved Tracks
8 users heart off Katy Perry - I Kissed a Girl
6 users heart off Katy Perry - Firework
6 users heart off Katy Perry - Hot N Cold
5 users heart off Katy Perry - Teenage Dream
4 users heart off Katy Perry - I Kissed a Girl


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Birthday
youtube thumb
Harleys In Hawaii
youtube thumb
Firework
youtube thumb
E.T.
youtube thumb
Part of Me
youtube thumb
Witness
youtube thumb
Thinking of You
youtube thumb
Ur So Gay
youtube thumb
Hackensack



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
Katy Perry (Santa Barbara, Kalifornia, 1984. október 25. –) amerikai énekesnő, olyan ismert dalok előadója, mint az I Kissed a Girl, a Hot N Cold, a Thinking of you vagy a California Gurls.
A 2007-es UR So Gay című szám digitális megjelenésekor a kritikusok, a média és a sajtó felfigyelt a szókimondó dalszövegíróra. Leghíresebb albuma a One of The Boys, melynek stílusa pop-rock. Katheryn Elizabeth Hudson 1984. október 25-én született a kaliforniai Santa Barbarában. Két lelkipásztor középső gyermeke, dzsesszesített egyházi zenén nőtt fel, a templomi karban énekelt. Miután Steve Thomas és Jennifer Knapp leszerződtette a Red Hill Records-hoz, 2001-ben elkezdte felvenni első albumát (dzsesszhangulatú egyházi keresztény számok), Katy Hudson címmel. Tizenéves korában Perry és az egyik barátja találtak egy Queen-albumot, ami később nagy hatással volt rá. 2004-ben énekesnőnek szerződött a The Matrix-hoz, aki korábban Avril Lavigne-nel, Britney Spears-szel és Liz Phairrel is együtt dolgozott. Perry elkezdett együtt dolgozni Glen Ballarddal a bemutatkozó albumon, melyet 2005-ben akartak megjelentetni. A Box, illetve a Diamonds című száma a hivatalos MySpace-oldalán vált ismertté. 2004 októberében ő lett a Blender Magazin 'The next big thing'je. Az egyik, Ballarddal írt száma, a Simple, később betétdala lett a The Sisterhood of the Traveling Pants című filmnek. 2006-ban együtt dolgozott a P.O.D.-vel. A zenei iparban nyíltan beszélt a küzdelmeiről. A dalai végül megnyerték a Virgin Records igazgatójának, Jason Flomnak a tetszését, aki a Capitol Music Group feje volt, és leszerződtették a kiadóhoz. Dalait gyakran játsszák az olyan zenei adók, mint a VH1 és az MTV. 2011-ben az Így Jártam anyátokkal című sorozatban vendégszerepet töltött be. Az amerikai Maxim magazin olvasói 2010-ben a világ legszexisebb nőjének választották.
Magyarországon először 2010. október 1-jén koncertezett; fellépésével Teenage Dream című albumát népszerűsítette és videoklipet forgatott a Firework című dalához. Katy Perry Thomas Sabo, a híres ékszerész reklámarca.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments
seperator line

transparent iconcomment icon MistahDarcy says: 9 years ago
There must be something in the water.


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by zag
20th Mar 2024

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon