Artist Name
Mötley Crüe
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (1 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 4 Male

Origin
flag California, USA

Genre
genre icon Glam Metal

Style
style icon Metal

Mood
mood icon Troubled

Born

born icon 1981

Active
calendar icon 1981 to Present...

Cutout
transparent

Alternate Name
Motley Crue

heart icon Most Loved Tracks
7 users heart off Mötley Crüe - Dr. Feelgood
5 users heart off Mötley Crüe - Kickstart My Heart
5 users heart off Mötley Crüe - Girls, Girls, Girls
5 users heart off Mötley Crüe - Home Sweet Home
4 users heart off Mötley Crüe - Kickstart My Heart


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Home Sweet Home
youtube thumb
Smokin' in the Boys Room
youtube thumb
Dr. Feelgood
youtube thumb
Kickstart My Heart
youtube thumb
Don't Go Away Mad (Jus...



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
Mötley Crüe er et amerikansk glam metal-band som startet sin karriere i Los Angeles, California i 1981.

Bandet blir ofte kategorisert innen genren hair metal. Navnet Mötley Crüe kommer av at en venn av Mick Mars (som da spilte i bandet White Horse) sa «What a motley looking crew». Bandet ble raskt veldig populært med låter som «Home Sweet Home» og «Looks That Kill». De er også kjent for sitt lettsindige forhold til alkohol og narkotika.

Gruppen bestod fra starten av vokalist Vince Neil, vokalist og bassist Nikki Sixx, trommeslager Tommy Lee, og gitarist Mick Mars. I 1992 forlot Neil bandet og John Corabi ble ny vokalist. I 1997 kom Neil tilbake til bandet. De har fått en stjerne på Hollywood Walk of Fame.

Bandet har holdt konsert i Norge flere ganger, senest 8. juni 2009 i Bergenshallen, Bergen.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments

transparent iconNo comments yet..


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by laurent94jbl1
14th Sep 2021

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon