Artist Name
Mötley Crüe
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (1 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 4 Male

Origin
flag California, USA

Genre
genre icon Glam Metal

Style
style icon Metal

Mood
mood icon Troubled

Born

born icon 1981

Active
calendar icon 1981 to Present...

Cutout
transparent

Alternate Name
Motley Crue

heart icon Most Loved Tracks
7 users heart off Mötley Crüe - Dr. Feelgood
5 users heart off Mötley Crüe - Kickstart My Heart
5 users heart off Mötley Crüe - Girls, Girls, Girls
5 users heart off Mötley Crüe - Home Sweet Home
4 users heart off Mötley Crüe - Kickstart My Heart


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Smokin' in the Boys Room
youtube thumb
Home Sweet Home
youtube thumb
Dr. Feelgood
youtube thumb
Kickstart My Heart
youtube thumb
Don't Go Away Mad (Jus...



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
A Mötley Crüe egy amerikai glam rock, glam metal együttes. A név a gitáros találmánya, és eredetileg Motley Looking Crew (Zűrösnek Látszó Banda) lett volna, azonban némi véletlen és szándékos torzítás nyomán a jelenlegi verziónál lyukadtak ki. A pontoknak, vagyis az úgynevezett heavy metal umlautoknak nincs szerepük a kiejtésben, az együttes oldalán látható indoklás szerint pusztán vagányabb külsőt hivatottak kölcsönözni a szónak. Az Egyesült Államokban 25, míg világszerte 80 millió albumot adtak el.
A zenekar 1981-ben alakult, amikor a basszusgitáros Nikki Sixx kivált a London nevezetű bandából, ahol addig zenélt, és elkezdett zenésztársakat keresni, akik esetleg érdeklődnek egy új együttes iránt. Ekkor talált rá Tommy Lee-re, aki addig a Suite 19 dobosa volt. Ezek után találkoztak egy újsághirdetés útján Mick Mars gitárossal. Énekesnek Tommy Lee egyik középiskolás ismerősét ajánlotta. Meghallgatták Vince Neilt, és mindhárman úgy döntöttek, hogy ő lesz a megfelelő ember. Az első album mérhetetlen sikert aratott (Too Fast For Love). A hirtelen sikerek után a zenekar tagjai mértéktelen alkohol- és drogfogyasztásba kezdtek, amely majdnem Nikki életébe került (a klinikai halál állapotába került), egy egyszeri alkalommal pedig Tommy is épphogy megúszta. Vince Neil és Razzle ittasan autóbalesetet szenvedtek, amely Razzle életébe került, Neilt pénzbüntetésre és közmunkára ítélték. Razzle a Hanoi Rocks dobosa volt. 1994-ben meghalt Vince Neil lánya, Skylar. Neil azért szállt ki az együttesből, mert összeveszett Nikki Sixxszel (a vita arról folyt, hogy Neil nem tudta úgy elénekelni a Holligans holiday-t, ahogy Sixx megkívánta, ezért otthagyta a Mötley Crüe-t, és a szólókarrierjére koncentrált).Egy másik lehetséges pletyka Vince kiválásáról az, hogy a Dr. Feelgood és Decade of Decadence utáni időszakban inkább csajozott és Ferrariját döngette Malibu-ban mint, hogy a studióba dolgozott volna a többiekkel. Neil helyét egy album erejéig (Motley Crue, 1994) John Corabi vette át, de ez az album hatalmasat bukott.Az album egyébként érdekes a 94-es korszak fő rock irányát képezi. Ezek után Vince Neil visszatért.Megcsinálták a Generation Swine lemezt ami szintén fura hangzású és nem a megszokott ez inkább bukás gyanúsabb volt mint a Jon Corabi féle felállású lemez. Az együttes életében voltak dobos váltások is, hiszen 1999-ben Tommy Lee is elhagyta a bandát a szólókarrier reményében (Methods Of Mayhem). Randy Castillo került a helyére, aki több Ozzy-albumon is dobolt már. 2002-ben Castillo viszont elhunyt. A koncerteken már korábban is Samantha Maloney helyettesítette, aki leginkább Courtney Love dobosaként ismert. 2004-ben a Mötley Crüe újra egyesült az eredeti felállásban. 2005-ben elindították a Carnival of Sins Tour-t ami egy World Tour volt.Közben már vissza-vissza tértek mintegy bemelegítésként a Carnival turné előtt. Pl: Rock am Ring, Németországban vagy akár az Ozzfest-szereplésekkel. Bár ezken inkább Tommy Lee és csapata volt jelen.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments

transparent iconNo comments yet..


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by laurent94jbl1
14th Sep 2021

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon