Artist Name
Bruno Mars

(6 users)
Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Honolulu, Hawaii, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Philosophical

Born

1985

Active
2005 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Peter Gene Hernandez

Most Loved Tracks
6 x Bruno Mars - Locked Out of Heaven
6 x Bruno Mars - Just the Way You Are
5 x Bruno Mars - When I Was Your Man
5 x Bruno Mars - Grenade
5 x Bruno Mars - The Lazy Song


Music Video Links (YouTube)

That's What I Like

Treasure

The Other Side

Locked Out of Heaven

24K Magic

Gorilla

It Will Rain

Versace on the Floor

24K Magic



Artist Biography
Available in:
Peter Gene Hernandez (født 8. oktober 1985 i Honolulu, Hawaii) kjent som Bruno Mars, er en amerikansk sanger og produsent. Han er mest kjent for sine sanger «Just the way you are», «The lazy song», «Grenade», «it will Rain» og «Lighters» som er Bad Meets Evil (Eminem og Royce Da 5`9) sin sang.

Han ble nominert for syv Grammys og han vant Beste Mannlig Pop Artist Fremfører med «Just the Way You Are». Hans første album var Doo-Wops & Hooligans som ble utgitt i 2010.

Bakgrunnen til kjendisnavnet Bruno Mars er at da han var liten kalte faren han alltid for Bruno. Og mars kommer fra at han og noen venner tullet om planeter. Da sa han -jeg heter Bruno og jeg er fra Mars. Og da kalte de han Bruno Mars.

Han har skrevet sangene til karate kid. Og samerbeidet blant annet med Lil Wayne, Eminem, Travie Mccoy, Taylor Swift og mange flere.

Bruno Mars kan spille en rekke instrumenter: Trommer, gitar, bass, piano og harmonika. Spesielt kjent er han for sine piano soloer i både "Just the way you are" og "Grenade".


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

zag says: 4 years ago
Good dancer that's for sure!


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
07th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links