Artist Name
Bruno Mars
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (6 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 1 Male

Origin
flag Honolulu, Hawaii, USA

Genre
genre icon Pop

Style
style icon Rock/Pop

Mood
mood icon Philosophical

Born

born icon 1985

Active
calendar icon 2005 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
Peter Gene Hernandez

heart icon Most Loved Tracks
6 users heart off Bruno Mars - Locked Out of Heaven
6 users heart off Bruno Mars - Just the Way You Are
5 users heart off Bruno Mars - When I Was Your Man
5 users heart off Bruno Mars - Grenade
5 users heart off Bruno Mars - The Lazy Song


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Treasure
youtube thumb
It Will Rain
youtube thumb
Finesse
youtube thumb
24K Magic
youtube thumb
Liquor Store Blues
youtube thumb
The Other Side
youtube thumb
When I Was Your Man
youtube thumb
Gorilla
youtube thumb
24K Magic



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
פיטר ג'ין הרננדז (באנגלית: Peter Gene Hernandez; נולד ב-8 באוקטובר 1985), הידוע יותר בשם הבמה ברונו מארס (באנגלית: Bruno Mars), הוא זמר, פזמונאי ומפיק מוזיקת פופ, רוק, היפ-הופ ורית'ם אנד בלוז אמריקאי.

ב-2009 החל לעבוד, יחד עם ארי לוין ופיליפ לורנס, בחבורת ההפקה הסמיזינגטונס. יחד עם הקבוצה כתב מארס את השיר "Right Round" של פלו ריידה וקשה ואת השיר "Wavin' Flag" של קיינאן, והשתתף כזמר אורח בשירים "Nothin' on You" של B.o.B, ו-"Billionaire" של טרבי מקוי, אותם כתבו והפיקו הסמיזינגטונס. השירים, שזכו להצלחה ברחבי העולם, נתנו תנופה לקריירת המוזיקה של מארס, ובאוקטובר 2010 יצא אלבום הבכורה שלו, "Doo-Wops & Hooligans", ממנו יצאו הסינגלים "Just the Way You Are", שזכה בפרס גראמי, ו-"Grenade".
פיטר ג'ין הרננדז נולד ב-8 באוקטובר 1985 בשכונת וויקיקי שבהונולולו, בירת הוואי. אביו, פיט, הוא מוזיקאי ממוצא פורטו ריקני ויהודי אשכנזי (סבתו מצד אביו הייתה בת למשפחה יהודית שהיגרה מהונגריה ומאוקראינה) ואמו, ברנדט, היא רקדנית ממוצא פיליפיני וספרדי. למארס חמישה אחים. את הכינוי "ברונו" הצמיד לו אביו בגיל שנתיים, משום שהזכיר לו את המתאבק השמנמן האיטלקי-אמריקאי ברונו סמרטינו. ב-1992, כשהוא בן שבע, שיחק מארס בתפקיד קטן כ"אלביס הקטן" בסרט "ירח דבש בווגאס". מאוחר יותר טען מארס כי הוא מעריך את אלביס פרסלי, וסיפר שפרסלי השפיע על סגנון המוזיקה שלו.‏[1] לאורך ילדותו ונעוריו הופיע מארס בביצועים מוזיקליים בהזדמנויות שונות, ולאחר סיום בית הספר התיכון החליט לפתח קריירה מוזיקלית ולכן עבר להתגורר בלוס אנג'לס.

תחילת הקריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]
ב-2006 הכיר מארס את ארון ביי-צ'אק, לעתיד מנהלו בחברת התקליטים אטלנטיק רקורדס. ביי-צ'אק התרשם משיריו של מארס וביקש להחתימו בחברה, אך בפועל נחתם החוזה רק לאחר שלוש שנים. בינתיים, החל מארס לעבוד באטלנטיק רקורדס לצד פיליפ לורנס וארי לוין ככותב וכמפיק, ויחדיו יצרו את ההרכב "הסמיזינגטונס".

עם הסמיזינגטונס[עריכת קוד מקור | עריכה]
במסגרת הסמיזינגטונס עבד מארס עם אמנים מצליחים רבים, בהם שון קינגסטון, אדם לוין ופלו ריידה. הסינגל הראשון אותו כתבו והפיקו חברי ההרכב היה "Long Distance" של ברנדי נורוואד, שיצא באוקטובר 2008. במהלך שנת 2009 יצאו שלושה סינגלים של הסמיזינגטונס: "Right Round", ‏"Get Sexy" (אותו ההרכב גם הפיק), ו-"Wavin' Flag" (אותו הפיק מארס).
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments
seperator line

transparent iconcomment icon zag says: 5 years ago
Good dancer that's for sure!


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by manfeed
07th Jan 2022

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon