Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 5 Male

Origin
flag Cleveland, Ohio, USA

Genre
genre icon Industrial Metal

Style
style icon Metal

Mood
mood icon Confrontational

Born

born icon 1988

Active
calendar icon 1988 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
NIN

heart icon Most Loved Tracks
5 users heart off Nine Inch Nails - Head Like a Hole
5 users heart off Nine Inch Nails - Closer
5 users heart off Nine Inch Nails - The Hand That Feeds
5 users heart off Nine Inch Nails - Hurt
4 users heart off Nine Inch Nails - March of the Pigs


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Starfuckers, Inc.
youtube thumb
Every Day Is Exactly t...
youtube thumb
Wish
youtube thumb
Deep
youtube thumb
Pinion
youtube thumb
Hurt
youtube thumb
Gave Up
youtube thumb
Wish
youtube thumb
Down in It



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
Nine Inch Nails או NIN (באנגלית: "מסמרי תשע אינץ'", מבוטא "ניין אינץ' ניילז") הוא הרכב אינדסטריאל מטאל אמריקאי שמקורו מקליבלנד, אוהיו שבארצות הברית.

ההרכב נוסד בשנת 1988 על ידי טרנט רזנור. רזנור המשמש כמפיק מוזיקלי, זמר, כותב השירים ונגן ראשי, הוא חבר הלהקה היחיד שאחראי באופן רשמי אישית על דרכה המוזיקלית. הליריקה שלו עוסקת בדרך כלל בצדדים האפלים של הנפש. אחרי הקלטת אלבום חדש, רזנור מוביל, בדרך כלל, את להקתו למסע הופעות גדול. על הבמה, הלהקה משתמשת באפקטים מיוחדים וההופעה מסתיימת בריסוק של כלי הנגינה. ב-5 בספטמבר 2007 הופיעה הלהקה בישראל.

הלהקה מתאפיינת בטווח רחב של סגנונות מוזיקליים וטכניקות ביצוע תוך כדי שימור על צליל עמוק ומלא. הלהקה הוציאה מספר אלבומים חשובים בשנות ה-90 שהשפיעו רבות על הרוק האינסטרומנטלי. בזכות האלבומים שלהם, זכתה הלהקה בשני פרסי גראמי. כמו כן, זכה רזנור בתואר "אחד מ-25 האנשים המשפיעים של אמריקה" במגזין "טיים". RIAA מעריך שהלהקה מכרה כ-10 וחצי מיליון אלבומים בארצות הברית לבדה.
הציפיות הראשונות של הלהקה היו צנועות: בשנת 1988 קיווה רזנור להוציא אלבום בעזרתה של חברה קטנה באירופה. בתקופה ההיא הועסק רזנור בתור מתכנת על ידי בארט קוסטר, בעלי חברת "Right Track Studios" בקליבלנד. רזנור ביקש להנדס כמה טיוטות משירים באחת הלילות כשהסטודיו לא בשימוש וקוסטר הסכים. בהתחלה, לא מצא רזנור שותפים לפרויקט ובמקום זאת החליט לנגן על כל הכלים בעצמו. עם הזמן נוספו חברים ללהקתו, אך הוא ממשיך להיות הנגן העיקרי של הלהקה עד עצם היום הזה. מספר חברות הגיבו בחיוב להפקותיו הראשונות והוא חתם עם חברת "TVT Records" ובשנת 1989 יצא אלבומו הראשון: "Pretty Hate Machine". השירים באלבום נבחרו, נכתבו ובוצעו על ידי טרנט רזנור. האלבום כולל מספר שירי דמו שהוקלטו ב-Right Track Studios ותוספת של מסר שירים. שירי האלבום מתאפיינים במנגינה קליטה העומדת בניגוד לליריקה האפלה. רזנור הכתיר את השילוב בין השניים בתור "הצהרה כנה של מה שהיה בראשו באותו הזמן". ניין אינץ' התחילה את דרכה בפסטיבל הלולה פלוזה שהיה בראשיתו סיבוב הפרידה של ג'יינז אדיקשן. בשנת 1995 יצאה הלהקה לסיבוב משותף באמריקה עם דייוויד בואי. בשנת 1997 הוזמן רזנור על ידי דייוויד בואי לשתף עמו פעולה בשיר I'm Afraid of Americans שהופיע באלבומו של בואי שיצא באותה שנה Earthling. רזנור השתתף גם בקליפ שליווה את השיר, ובו הוא נראה רודף אחרי בואי ברחובות ניו יורק.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments

transparent iconNo comments yet..


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by jackyboo
15th Jan 2022

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon