Artist Name
Queen
(10 users)

Data Complete
100%

Members
4 Male

Origin
London, England

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Rousing

Born

1971

Active
1971 to Present...

Record Label

EMI



Alternate Name
The Queen


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Unipol Arena, Italy, Bologna (24/May/2020)
ACCORHOTELS ARENA, France, Paris (26/May/2020)
Sportpaleis, Belgium, Antwerp (27/May/2020)
Ziggo Dome, Netherlands, Amsterdam (29/May/2020)
Ziggo Dome, Netherlands, Amsterdam (30/May/2020)

Artist Biography
Available in:
Queen er et britisk rockeband, hvis storhetstid var på 70- og 80-tallet. Bandet er spesielt kjent for klassiske rockesanger, spesielt hitene «We Are the Champions», «We Will Rock You» og «Bohemian Rhapsody». Sistnevnte ble utgitt i 1975, og promotert som tidenes første musikkvideo. Den ble også gjenutgitt til lydsporet til filmen Wayne's World. Queen er viden kjent som pionerer innen tungmetall, glam-rock og stadion-rock. De har fått en stjerne på Hollywood Walk of Fame, og fikk i 2001 en plass på Rock and Roll Hall of Fame. Queen har solgt over 300 millioner plater verden over, som gjør dem til det tredje mestselgende bandet i verden. De har i tillegg blitt tildelt sju Ivor Novello-priser.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

zag says: 2 years ago
Defined a generation with their rock music!


Status
Unlocked
Last Edit by zag: 14/Mar/19

External Links