Artist Name
Queen
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (16 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 4 Male

Origin
flag London, England

Genre
genre icon Rock

Style
style icon Rock/Pop

Mood
mood icon Rousing

Born

born icon 1971

Active
calendar icon 1971 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
The Queen

heart icon Most Loved Tracks
6 users heart off Queen - Another One Bites the Dust
4 users heart off Queen - We Will Rock You
4 users heart off Queen - Bohemian Rhapsody
4 users heart off Queen - Bohemian Rhapsody
4 users heart off Queen - Bohemian Rhapsody


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
The Show Must Go On
youtube thumb
Another One Bites the ...
youtube thumb
Friends Will Be Friends
youtube thumb
Bohemian Rhapsody
youtube thumb
I Was Born to Love You
youtube thumb
I Want to Break Free
youtube thumb
Bohemian Rhapsody
youtube thumb
Headlong
youtube thumb
Innuendo



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
קווין (אנגלית: Queen) היא להקת רוק ופופ בריטית פופולרית שפעלה בשנות ה-70, ה-80 וה-90. הלהקה, אשר הונהגה על ידי המוזיקאי, הזמר והפסנתרן הכריזמטי פרדי מרקיורי, נחשבת לאחת הלהקות המגוונות, המשפיעות והמצליחות בהיסטוריה ולחלוצה בסגנון הגלאם רוק.
קווין דורגה במקום ה-52 בקטגוריית "האומנים הגדולים בכל הזמנים" במגזין הרולינג סטון.‏[1]
פרדי מרקיורי (1946–1991) שירה, פסנתר וסינתסייזר. מרקיורי ידוע כסולן ומנהיג הלהקה. כמו כן ניגן מעט בגיטרה, אך יכולותיו הגבוהות בנגינה על פסנתר הן אלו שהשפיעו רבות על סגנון הלהקה. מרקיורי ניחן ביכולות ווקאליות של טנור, עם מנעד רחב הנפרש על יותר מארבע אוקטבות. מרקיורי היה אחראי על כתיבת חלק גדול מהשירים הידועים ביותר של הלהקה, ביניהם: Bohemian Rhapsody, Don't Stop Me Now ,Somebody To Love, We Are the Champions ו-Crazy Little Thing Called Love.
בריאן מיי (נולד ב-1947) גיטרה, נבל, סינתסייזר ושירה. מיי אחראי לכתיבת חלק ניכר משירי הלהקה (Tie Your Mother Down, Fat Bottomed Girls ו-We Will Rock You) ואף שר בחלקם, כמו בשירים 39' ו-Sail Away Sweet Sister. מיי הוא גם דוקטור לאסטרופיזיקה.
רוג'ר טיילור (נולד ב-1949) תופים, סינתסייזר ושירה (שר את צלילי השירה הגבוהים, ברוב השירים בהם פרדי מרקיורי שר). בנוסף לכלי ההקשה, בחלק מהשירים שכתב ניגן על גיטרה חשמלית וגיטרה בס. ברוב שירי ההארד רוק שכתב הוא גם שר כמוביל, כמו בשיר I'm In Love with My Car. רוב היצירות של הלהקה שנכתבו על ידו ושזכו להכרה נכתבו בתקופת שנות השמונים, ביניהן: Radio Ga Ga, The Invisible Man ו-A Kind of Magic.
ג'ון דיקון (נולד ב-1951) גיטרה בס וסינתסייזר. דיקון הוא חבר הלהקה היחיד שלא שר כמוביל באף אחד משירי הלהקה ובמשך השנים התמקד יותר בפן הניהולי והפיננסי של הלהקה. בשנות התשעים המאוחרות פרש מעולם המוזיקה ובחר לא להשתתף בסיור ההופעות "קווין + פול רוג'רס" בשנת 2005. חלק מהשירים המפורסמים שכתב הם: You're My Best Friend, I Want to Break Free ו-Another One Bites the Dust.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments
seperator line

transparent iconcomment icon zag says: 6 years ago
Defined a generation with their rock music!


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by BP2003Gaming
01st Jan 2024

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon