Artist Name
Rihanna
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (6 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Album Releases refreshview
album thumb
BOOM. (2018)
album thumb
Anti (2016)
album thumb
Unapologetic (2012)
album thumb
Talk That Talk (2011)
album thumb
Loud (2010)
album thumb
Rated R (2009)
album thumb
Good Girl Gone Bad (2007)
album thumb
A Girl Like Me (2006)
album thumb
Music of the Sun (2005)


Members
members icon 1 Female

Origin
flag Saint Michael, Barbados

Genre
genre icon R&B

Style
style icon Urban/R&B

Mood
mood icon Carefree

Born

born icon 1988

Active
calendar icon 2005 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
Robyn Rihanna Fenty

heart icon Most Loved Tracks
5 users heart off Rihanna - Umbrella
4 users heart off Rihanna - Umbrella
4 users heart off Rihanna - Disturbia
4 users heart off Rihanna - Umbrella
4 users heart off Rihanna - Rude Boy


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Pon De Replay
youtube thumb
American Oxygen
youtube thumb
Shut Up and Drive
youtube thumb
Kiss It Better
youtube thumb
Watch n' Learn
youtube thumb
Umbrella
youtube thumb
Hate That I Love You
youtube thumb
If It's Lovin' That Yo...
youtube thumb
Diamonds



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
Robyn Rihanna Fenty, bedre kjent som Rihanna (født 20. februar 1988 i Saint Michael i Barbados) er en R&B-sanger og modell. Hun har i 2. november 2011 elleve singler som har vært på førsteplass på Billboard Hot 100, det meste for noen kvinnelig artist siden tusenårsskiftet. Disse inkluderer SOS, Umbrella, Take A Bow, Disturbia, Live Your Life, Rude Boy, Love The Way You Lie, What's My Name, Only Girl (In The World), S&M og We Found Love.

Rihanna har solgt 47,5 millioner nedlastinger av sine låter siden debuten i 2005, viser en undersøkelse foretatt av det amerikanske svaret på Statistisk sentralbyrå; Nielsen og bransjebladet Billboard. Hun kan glede seg over hele fem millioner flere solgte enn nummer to på listen. Der finner vi the Black Eyed Peas med 42,4 millioner.
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments

transparent iconNo comments yet..


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by Lattyjax89
14th Jul 2023

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon