Artist Name
AC/DC

(12 users)
Data Complete
100%

Members
5 Male

Origin
Sydney, Australia

Genre
Hard Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Energetic

Born

1973

Active
1973 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
AC-DC

Most Loved Tracks
6 x AC/DC - Back in Black
5 x AC/DC - Highway to Hell
5 x AC/DC - You Shook Me All Night Long
5 x AC/DC - Hells Bells
5 x AC/DC - Thunderstruck


Music Video Links (YouTube)

Hail Caesar

Cover You in Oil

High Voltage

Rock 'n' Roll Train

Shake Your Foundations

Shot Down in Flames

Who Made Who

Big Gun

Hells Bells



Artist Biography
Available in:
C היא להקת הארד רוק אוסטרלית שנוסדה בשנות השבעים, מן הלהקות הבולטות ביותר בתקופה זו. הלהקה נערצת עד היום בקרב חובבי הרוק והמטאליסטים.

הלהקה היא אחת מן הפופולריות ברחבי העולם. נכון לשנת 2010 נמכרו אלבומיה ביותר מ-200 מיליון עותקים ברחבי העולם וב-71 מיליון עותקים בארצות הברית, כשהאלבום Back in Black נמכר לבדו בכ-49 מיליון עותקים (22 מיליון בארצות הברית בלבד). מכירותיו של Back in Black הפכו אותו לאלבום הנמכר ביותר של הלהקה ולאלבום השני הנמכר ביותר בעולם (לאחר Thriller של מייקל ג'קסון). הלהקה נבחרה על ידי VH1 ללהקת הרוק הכבד הרביעית הטובה ביותר בהיסטוריה ועל ידי MTV ללהקת המטאל השביעית הטובה ביותר בהיסטוריה. הפופולריות של הלהקה נשמרה גם במילניום השלישי, כשאלבומם Black Ice הגיע לראש מצעד האלבומים.

AC/DC דורגה במקום ה-72 בקטגורייה "100 המוזיקאים הטובים בכל הזמנים" של מגזין הרולינג סטון.‏[1]
בשנות השמונים נפוצה שמועה שהשם AC/DC הוא קיצור של Anti-Christ/Devil Children‏[2]; היא אומצה גם בידי השמרנים, שרצו להציג את תדמית הלהקה כשל שטניסטים (ראו פולחן השטן ברוק הכבד), וגם מצד מעריצי הלהקה, שרצו לקחת חלק בתרבות הנגד של שנות השמונים. למעשה, השם AC/DC הוא קיצור של Alternating Current/Direct Current (זרם חילופין/זרם ישר) והוא הוצע ללהקה בידי אחותם, מרגרט, לאחר שראתה אותו על תווית של מכונת תפירה. לשם קונוטציות ביסקסואליות[דרוש מקור], אליהן הלהקה לא הייתה מודעת כשבחרה אותו.
הלהקה נוסדה ב1973 על ידי שני אחים שהיגרו מסקוטלנד,אנגוס ומלקולם יאנג יחד עם הבסיסט לארי ואן קרידט,הסולן דייב אוואנס והמתופף קולין בורגס,באותה תקופה אנגוס אימץ לעצמו את תלבושת תלמיד בית הספר בהופעות,לאחר שאחותו הציע זאת,תלבושת שהפכה עם הזמן לסמלה הבולט ביותר של הלהקה. האחים יאנג החליטו במהרה שאוונס לא מתאים לתפקיד סולן הלהקה מכיוון שהם הרגישו שהוא מתאים יותר לסגנון הגלאם רוק ואוונס הוחלף לעתים תכופות בהופעות בזמר אחר,אוונס פרש מהלהקה פחות משנה לאחר יום הקמתה.

בספטמבר 1974 החליף את אוונס הזמר בון סקוט בעקבות המלצה של ג'ורג' יאנג,אחיהם של מלקולם ואנגוס, סקוט, בדומה לאחים יאנג גם הוא יליד סקוטלנד שהיגר עם משפחתו לאוסטרליה, הסינגל היחיד שהלהקה הקליטה עם אוונס "Can I Sit Next To You, Girl" / "Rockin' in the Parlour" עובד והוקלט מחדש יחד עם סקוט ומופיע כשני שירים שונים באלבום הלהקה T.N.T מ1975.

באוקטובר אותה שנה הקליטה הלהקה את אלבומה הראשון שהופץ באוסטרליה בלבד - High Voltage ,האלבום הוקלט במשך 10 ימים בלבד,הרכב הלהקה הקבוע באותה תקופה כלל בנוסף לאחים יאנג וסקוט גם את הבסיסט מארק אוונס והמתופף פיל ראד. שנה מאוחר יותר יצא אלבומה השני של הלקה T.N.T,גם הוא באוסטרליה בלבד,הסינגל ששוחרר מתוכו It's a Long Way to the Top (If You Wanna Rock 'n' Roll) זכה להצלחה גדולה.

בין השנים 1974 עד 1977 הלהקה הופיעה פעמים רבות בטלוויזיה האוסטרלית בתוכניות בנושא מוזיקה פופולרית,דבר שהביא ללהקה פרסום נרחב באוסטרליה.אחרי אפריל 1977 לא הופיעה הלהקה בטלוויזיה במשך יותר מ20 שנה‏[3].


פסל לכבוד בון סקוט אשר מוצג בעיר קבורתו פרימאנטל
ב1976 חתמה הלההקה בחברת התקליטים אטלנטיק רקורדס ויצאה לסיבוב הופעות באירופה,האלבום הראשון של הלהקה שצבר הצלחה עולמית הוא אלבום אוסף משנת 1976 שהכיל שירים משני אלבומיהם הראשונים של הלהקה שהופצו באוסטרליה בלבד,האלבום נקרא גם הוא High Voltage,נכון להיום,האלבום נמכר ביותר מ3 מיליון עותקים‏[4] באותה שנה יצא בתפוצה עולמית האלבום הרביעי של הלהקה Dirty Deeds Done Dirt Cheap. שנה מאוחר יותר פוטר מארק אוונס,בסיסט הלהקה,לטענו בשל חילוקי דעות עם האחים יאנג והוא הוחלף על ידי קליף וויליאמס. לAC\DC של אותם ימים יוחסה השפעה רבה על הגל החדש של הרוק הכבד הבריטי.בשנת 1977 החלה הלהקה להופיע גם בארצות הברית. אלבומם הבא של הלהקה Powerage התאפיין בריפים הכבדים של וויליאמס,אדי ואן היילן טען שיחד עם Highway To Hell זהו האלבום האהוב עליו של AC\DC.

ההצלחה המשמעותית הראשונה של הלהקה באה בעקבות האיחוד שלה עם המפיק המוזיקלי מאט לאנג,אלבום הבא של הלהקה Highway To Hell אותו הפיק לאנג הגיע למקום ה17 במצעד האלבומים האמריקאי‏[5].באלבום זה חל שינוי בסגנון מילות השירים,כאשר הן נהפכו לפחות קומיות והפכו יותר למילים המאפיינות בלדות רוק,אם זאת המקצבים המהירים הקליטים שאפיינו את הלהקה לפני,אפיינו גם את אלבום זה.

ב19 בפברואר 1980 סקוט התעלף במכונית של מכרו,אליסטר קינר, לאחר שתייה מופרזת של אלכוהול,מותו נקבע יום מאוחר יותר,סיבת המוות הרשמית נקבעה כהרעלת אלכוהול. סקוט קבור בעיר פרימאנטל שבאוסטרליה המערבית.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

DJ ROLER says: 1 year ago
Hello everybody. There is a problem with the spelling of the AC / DC volume for review in KODI. This is called the tape AC / DC, but it can only be written to a file as AC-DC. Please also include the notation AC-DC here. Thank you.


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
07th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links