Artist Name
P!nk
web link web link web link web link web link web link web link
heart icon (3 users)
artist logo

Artist Image
artist thumb

Functions

transparent
Data Complete
percent bar 100%

Members
members icon 1 Female

Origin
flag Pennsylvania, USA

Genre
genre icon Pop

Style
style icon Rock/Pop

Mood
mood icon Sensual

Born

born icon 1979

Active
calendar icon 1979 to Present...

Cutout
artist cutout

Current Record Label

artist logo



Alternate Name
Pink

heart icon Most Loved Tracks
5 users heart off P!nk - So What
5 users heart off P!nk - Who Knew
4 users heart off P!nk - Please Don't Leave Me
4 users heart off P!nk - Please Don't Leave Me
4 users heart off P!nk - So What


youtube icon Music Video Links
youtube thumb
Fuckin' Perfect
youtube thumb
Family Portrait
youtube thumb
Beautiful Trauma
youtube thumb
Just Like Fire
youtube thumb
Sober
youtube thumb
Please Don't Leave Me
youtube thumb
What About Us
youtube thumb
Funhouse
youtube thumb
I Don't Believe You



Artist Biography
Available in: gb icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon flag icon
Alecia Beth Moore (født 8. september, 1979, i Doylestown, Pennsylvania), bedre kjent under artistnavnet PINK eller P!nk, er en amerikansk sangerinne og låtskriver som hadde sitt gjennombrudd i januar 2000. Stemmen hennes har ofte blitt sammenlignet med Janis Joplins, som Pink har uttalt er en av hennes forbilder.

Hun ble født i Doylestown i Pennsylvania som datter av James og Judy Moore; hun er av irsk og tysk opprinnelse på farssiden og av litauisk-jødisk på morssiden. Hun har også en bror ved navn Jason. Hun tilhører ikke noen religion.

Som liten var Pink glad i å synge og danse. Hun var med i gospelkoret i kirken og har også sunget opera. Som tenåring var hun sanger i eget lokalband kalt Middleground. Moren og faren skilte seg da Pink var liten, noe som gikk hardt innpå henne. Hun skrev sangen «Family Portrait» fra albumet Missundaztood om skilsmissen. Faren var Vietnamveteran og politisk aktiv. Dette virket inn på Pinks oppdragelse; hun lærte tidlig å utvise sympati med de svake gruppene i samfunnet. Pink var ikke gammel før hun hjalp faren med å dele ut mat til hjemløse. Da hun var 16 år gammel deltok hun på "open mic" på Club Fever. Hun imponerte stort, og DJ'en lot henne synge hver helg. Under en av disse opptredenene var det en representant fra et plateselskap tilstede. Han lette etter en tredje medlem i en jentegruppe og var svært imponert over det han så. Alecia sluttet på skolen, Central Bucks West High, og ble med i gruppa Choice som bestod av 3 hvite jenter som sang RnB. Gruppen varte i 2 1/2 år. Men folk hadde fått øynene opp for Alecia og hun fikk tilbudet om solokontrakt. Hun tok kallenavnet P!NK, (inspirert fra karakteren Mr. Pink i filmen Reservoir Dogs).
wiki icon

Wide Thumb
wide thumb


Clearart
artist clearart


Fanart

fanart thumb

Banner
artist banner


User Comments

transparent iconNo comments yet..


Status
unlocked icon Unlocked
Last Edit by zag
05th Dec 2023

Socials
social icon transparent iconsocial icon transparent iconsocial icon transparent icon

Streaming
website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked icon

External Links
fanart.tv icon musicbrainz icon last.fm icon website icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconwebsite icon unlocked iconamazon icon