Artist Name
Elton John

(3 users)
Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Pinner, Middlesex, England

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Excitable

Born

1947

Active
1969 to Present...

Cutout


Alternate Name
Reginald Kenneth Dwight

Most Loved Tracks
5 x Elton John - Your Song
5 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song


Music Video Links (YouTube)

Sacrifice

Cold Heart (PNAU remix)

Your Song

Believe

I Want Love

I'm Still Standing

Something About the Way Y

Rocket Man

The One



Artist Biography
Available in:
Elton Hercules John[a] (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.
Elton John w swojej ponad 40 letniej karierze sprzedał ponad 350 milionów nagrań, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów[1][2][3]. Jego singel "Candle in the Wind 1997" został sprzedany w nakładzie ponad 33 milionów kopii na całym świecie. Przebój stał się najlepiej sprzedającym singlem wszech czasów w Wielkiej Brytanii, w Singles Chart[4] i w amerykańskim Bilboard Hot 100. Zwycięzca 6 statuetek Grammy, 4 Brit Awards, Oscara, Złotego Globu i Nagrody Tony. W 2004 roku magazyn muzyczny Rolling Stone zaklasyfikował brytyjskiego artystę na 49 miejscu na liście 100 najlepszych artystów wszech czasów. W 1992 został wprowadzony (wraz z Berniem Taupinem) do Songwriters Hall of Fame, a w 1994 do Rock and Roll Hall of Fame. W 2008 John został uznany trzecim najbardziej utytułowanym artystą wszech czasów według The Billboard[5]. W 2013 otrzymał (wraz z Berniem Taupinem) Johnny Mercer Award od Songwriters Hall of Fame.
Działacz w sprawie walki przeciwko AIDS od końca lat 80. W 1992 założył Elton John AIDS Foundation - fundację pomagającą dzieciom chorym na AIDS.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
14th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links