Artist Name
Elton John

(3 users)
Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Pinner, Middlesex, England

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Excitable

Born

1947

Active
1969 to Present...

Cutout


Alternate Name
Reginald Kenneth Dwight

Most Loved Tracks
5 x Elton John - Your Song
5 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song
4 x Elton John - Your Song


Music Video Links (YouTube)

Sad Songs (Say So Much)

Your Song

I Want Love

Blue Eyes

Candle in the Wind

The One

Rocket Man

Sacrifice

Cold Heart (PNAU remix)



Artist Biography
Available in:
'Elton John' Reginald Kenneth Dwightként született 1947. március 25-én, és a middlesexi Pinner-ben, anyai nagyszülei önkormányzati bérházában nevelkedett, akiknél ifjúházas szülei (Sheila Eileen (Harris) és Stanley Dwight) laktak, míg 6 éves korában egy közeli ikerházba nem költöztek. Tanulmányait a Pinner Woodi Elemi Iskolában, a Reddifordi Ált. Iskolában és a Pinner Megyei Gimnáziumban végezte 17 éves koráig, amikor is pont az emelt szintű érettségi vizsgák előtt abbahagyta az iskolát, hogy zenei pályára lépjen. Mikor már komolyan kezdte fontolgatni a zenei karriert, édesapja, aki hadnagyi rangban a Királyi Légierőnél szolgált repülőtisztként, megpróbálta polgáribb pályák felé terelgetni, mint amilyen például a banktisztviselői állás. Elton állítja, hogy vad színpadi ruháin és előadásain keresztül, a maga módján, elnyomott gyerekkorától akar szabadulni. Mindkét szülőnek volt érzéke a zenéhez. Édesapja a Bob Millar Band-ben trombitált, mely egy félprofi big band volt, akik a katonai táncmulatságokon zenéltek. Dwighték nagy lemezgyűjtők voltak, így Eltonhoz elértek a kor népszerű énekesei és zenészei, és ő emlékszik is rá, ahogy egyből ráharapott a rock'n'roll-ra, amikor 1956-ban anyukája Elvis és Bill Haley & His Comets lemezeket vitt haza. Elton három évesen kezdett zongorázni, és egy évbe se telt, hogy édesanyja hallotta őt, ahogy Winifred Atwell "A korcsolyás keringőjét" pötyögteti hallás után. Miután házibulikon és családi összejöveteleken is fellépett, hét évesen rendes zongoraórákra kezdett járni. Az iskolában is megmutatkozott zenei tehetsége, beleértve szerzői vénáját is, és ismertségre is szert tett azáltal, hogy iskolai rendezvényeken Jerry Lee Lewis-hoz hasonlóan játszott. Tizenegy évesen ifjúsági ösztöndíjat nyert a Királyi Zeneakadémiára. Egyik tanára szerint, első hallás után úgy játszott vissza egyből egy négy oldalas Handel darabot, mint egy gramofon lemez.
2005-ben több mint egy évtizedes kapcsolat után bejegyzett élettársi kapcsolatot kötött David Furnishsel.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
14th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links