Artist Name
Radůza
(0 users)

Logo


Data Complete
50%

Members
1 Female

Origin
Praha, CZ

Genre
---

Style
---

Mood
---

Active
1973 to Present...

Most Loved Tracks


Music Video Links
No Music Videos Found...

Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů, začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Již tři dny na to byla Radůza představena širšímu publiku v Lucerně na koncertě Konec české kultury - ne!. V květnu téhož roku stála opět na pódiu pražské Lucerny jako předskokanka hvězdy amerického popu Suzanne Vegy. Poté začala její užší spolupráce se skupinou Nerez, která trvala téměř dvě sezóny. V roce 1993 byla Radůza přizvána jejími členy k natáčení vánočního alba Nerez v Betlémě, vydala MC u firmy Black point a ve spolupráci s agenturou Krach Jiřího Korna natočila videoklip pro Českou televizi. V roce 1996 vystupovala jako host legendární skupiny Marsyas a v únoru 96 to pak byla spolupráce s Michalem Pavlíčkem a skupinou Abraxas na natáčení pořadu Na Kloboučku a konečně v létě 1999 předskokanka Mikea Oldfielda.
Od ledna 1999 vystupovala v rámci Cabaretu Václava Koubka v Jazzclubu Železná. V roce 2001 dokončila studia na pražské konzervatoři, kde absolvovala studium skladby duchovní kantátou, kterou natočil Český rozhlas. V témž roce vyšlo její debutové album Andělové z nebe, které vydala firma Indies rec. Je autorkou scénické hudby k představení Století touhy (Divadlo Archa), Lišák a Baron z Hopsapichu (Divadlo v Celetné - Spolek Kašpar), Tři sestry (Dejvické divadlo), Romeo a Jana (Divadlo v Řeznické) a Tanec na konci léta (divadlo Opava).
Jako host se účastnila natáčení desky brněnské skupiny Cymbelín (Kolem osy, 2001), kultovní skupiny Jablkoň (Cestující v noci, 2003) a vydala autorskou desku ... při mně stůj (Indies rec. 2003). V lednu 2003 odvysílala brněnská televize Radůzin recitál Sólo pro ..., v únoru téhož roku se objevila Radůza po boku Zuzany Navarové v pořadu Na plný pecky a přijala pozvání do pořadu Noc s Andělem. V listopadu roku 2003 vyvrcholila její spolupráce se skupinou Jablkoň instrumentací jedné vlastní skladby pro projekt k 25. výročí založení skupiny Symfonický Jablkoň, v jehož rámci si zazpívala v divadle Archa se symfonickým orchestrem.
Její hudba vychází částečně z chansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak silné generaci alternativní scény devadesátých let, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí.
Rok 2003 přinesl Radůze ocenění v podobě tří sošek zlatých Andělů, které jí udělila Akademie populární hudby v kategoriích Zpěvačka roku, Objev roku a Folk & Country.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by spy867: 09/Feb/17

External Links