Artist Name
Beyoncé

(2 users)
Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
---

Genre
R&B

Style
Urban/R&B

Mood
Carefree

Born

1981

Active
1997 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Beyonce Knowles

Most Loved Tracks
4 x Beyoncé - Halo
4 x Beyoncé - Halo
4 x Beyoncé - Halo
4 x Beyoncé - If I Were A Boy
4 x Beyoncé - Halo


Music Video Links


Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
Beyoncé Giselle Knowles[1] (Houston, 1981. szeptember 4.) Grammy-díjas amerikai R&B énekesnő, dalszerző, producer, színésznő, táncos és modell.
Gyermekkorában több művészeti iskolába járt, melyek versenyein gyakran fellépett énekes-táncos produkciókkal. Az 1990-es években robbant be a köztudatba a világ egyik legsikeresebb lánycsapata, a Destiny's Child tagjaként, amely napjainkig több mint 60 millió albumot és kislemezt adott el világszerte.[2]
A Destiny's Child 2003-ban egy időre feloszlott, ekkor jelent meg első szólóalbuma a Dangerously in Love, amelyen olyan sikerszámok hallhatók, mint a Crazy in Love vagy a Baby Boy. A lemez a 2004-es Grammy-díj-átadón öt díjat kapott.[3]
Miután a Destiny's Child végleg felbomlott, 2006-ban kiadta második nagylemezét, B'Day címmel. Az albumról hét kislemez került kiadásra, többek között a Jay-Z - vel közös Déjà Vu, az Irreplaceable és a Shakirával együtt rögzített Beautiful Liar.[3]
2008 végén jelent meg harmadik stúdióalbuma, az I Am… Sasha Fierce. Az album kiadásával egyidőben több maxi lemez is megjelent. Elsőként még 2008-ban az If I Were a Boy, valamint a Single Ladies (Put a Ring on It) című dalok. A "Single Ladies" című szám lett karrierje során ötödik felvétele, amely egészen az első helyig jutott a Billboard Hot 100 listáján. 2009-ben további nem kevésbé sikeres kislemezek jelentek meg az albumról: a Halo, a Diva, az Ego és a Sweet Dreams dalok mind jól szerepeltek a listákon.[3] Az I Am… Sasha Fierce végül a 2010-es Grammy díjátadón 6 díjat nyert. Beyoncé ezzel női előadóművészként elsőként egy éjszaka alatt 6 Grammy-t vihetett haza, megdöntve ezzel a korábbi rekordot.[4]
2011 júniusában jelent meg 4. stúdióalbuma 4 címmel. Ez lett sorrendben a negyedik listavezető albuma a Billboard 200 slágerlistáján.[3]
Énekesi karrierje mellett több mozifilmben is szerepelt: 2006-ban a Rózsaszín párduc című vígjátékban és még ugyanebban az évben egy 1981-es Broadway-musical, a Dreamgirls filmes adaptációjában is ő játszotta az egyik főszerepet. A filmben nyújtott alakitásáért két Golden Globe-jelölést kapott. 2009-ben a Cadillac Records című musicalben Etta James-t alakította, amelyért szintén kapott egy Golden Globe-jelölést. Az Obsessed című thrillerével is sikereket könyvelhetett el.[5]
2004-ben alapította meg saját divatmárkáját, a House of Deréont. Mindemellett pedig a Pepsi, a Tommy Hilfiger és a L'Oréal reklámarca volt.[6][7][8]
2003 óta tart kapcsolata Jay-Z amerikai rapperrel, akivel 2008. április 4-én házasodtak össze, és 2012 januárjában született meg első közös gyermekük, aki az Ivy Blue Carter nevet kapta.[1][9]
Beyoncé első helyen szerepelt a Forbes Magazin által 2010-ben publikált "Legbefolyásosabb zenészek" listáján.[10]
Zenei pályafutása során eddig összesen 16 Grammy-díjat nyert. A Billboard magazin őt tartja 2000-es évek legsikeresebb női előadójának.[11] Az RIAA adatbankja szerint a kétezres évek legtöbb lemezét és kislemezét eladó zenésze Amerikában.[12]
Stúdióalbumaiból 11,2 millió példány, míg kislemezeiből 30,4 millió darab kelt el csak az Egyesült Államokban. Világszerte 75 millió albuma és maxija került eladásra.[1]


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by myeons
15th Oct 2021

Socials


Streaming


External Links