Artist Name
David Bowie
(5 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
London, England

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Passionate

Born

1947

Active
1969 to 2016

Record Label

RCAAlternate Name
David Robert Jones


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
David Bowie, właśc. David Robert Jones (ur. 8 stycznia 1947 w Brixton) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, a także aktor.
Zaczął występować jako David Bowie, aby nie mylono go z perkusistą zespołu The Monkees o nazwisku Davy Jones. W 1996 nominowany do Rock and Roll Hall of Fame[1]. Jego matką jest Margaret Mary Burns, ojcem – Hayward Stenton Jones. Miał chorego psychicznie brata Terry'ego (zm. 1985). Jego pierwszą żoną była modelka Angela Bowie (ur. Mary Angela Barnett), aktualnie jest w związku małżeńskim z somalijską modelką Iman. Jego dzieci to Duncan Jones (z pierwszego małżeństwa) oraz Alexandria Zahra Jones.
Opanował grę na wielu instrumentach muzycznych, takich jak: saksofon altowy i tenorowy, gitara, fortepian, instrumenty klawiszowe, harmonijka ustna, koto, mandolina, altówka, skrzypce, wiolonczela i stylofon. W ciągu całej kariery artystycznej jego płyty ukazały się w łącznym nakładzie ponad 136 milionów egzemplarzy. Pracował też jako producent (m.in. nagrań Lou Reeda, Iggy'ego Popa i The Stooges).
W 2006 piosenkarz został sklasyfikowany na 64. miejscu listy 100 najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader[2].


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

docwra says: 6 years ago
Just keeps re-inventing himself!!


Status
Unlocked
Last Edit by zag: 01/Feb/18

External Links