Artist Name
Christina Aguilera
(1 users)

Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
New York, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Energetic

Born

1980

Active
1993 to Present...

Record Label

RCA



Alternate Name
Xtina


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows


Artist Biography
Available in:
Christina María Aguilera (født 18. desember 1980 i Staten Island, New York) er en amerikansk popsangerinne med latinamerikansk bakgrunn. Sammenlagt har hun solgt 42 millioner album.
Hun ble født i New York til foreldrene Fausto Wagner Xavier Aguilera og Shelly Loraine (pikenavn Fidler). Faren hennes er født i Ecuador. Aguileras far var voldelig mot moren, henne selv og søsteren hennes, noe som har preget mye av musikken hennes. Foreldrene hennes skilte seg da hun var sju og sammen med søsteren sin, Rachel, og moren, flyttet de til Aguileras bestemor i Pittsburgh. Det var bestemoren som først oppdaget hennes sangtalent, da hun sang for bamsene sine før hun skulle legge seg.
Helt fra ung alder av deltok hun på mange ulike sangkonkurranser, og ifølge tv-programmet VH1 var hun så suksessfull at konkurrenter pleide å trekke seg hvis de fikk vite at de skulle konkurrere med henne.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Wondernouille: 08/Mar/20

External Links