Artist Name
Christina Aguilera
(1 users)

Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
New York, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Energetic

Born

1980

Active
1993 to Present...

Record Label

RCA



Alternate Name
Xtina


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows


Artist Biography
Available in:
Christina Maria Aguilera (New York, 1980. december 18.) négyszeres Grammy-díjas amerikai popénekesnő és dalszövegíró. A televízióban először a Star Search program jelöltjeként mutatkozott be, majd a Disney Channel The New Mickey Mouse Club című műsorában szerepelt 1994-ig. 1998-ban miután elkészítette a Mulan című Disney rajzfilm betétdalát, a "Reflection" című felvételt, az énekesnő lemezszerződést kötött az RCA Records kiadóval.[1]
Első nagylemezével (Christina Aguilera, 1999) vált ismertté, melyről három kislemeze,a Genie In A Bottle,a "What a Girl Wants", és a "Come On Over Baby (All I Want Is You)." is a Billboard Hot 100 lista első helyén végzett. Ezt követően latin pop albuma (Mi reflejo, 2000) és számos duett hozta meg a világhírt. Harmadik stúdióalbuma, egy karácsonyi album, a My Kind of Christmas 2000-ben jelent meg.[1]
2002-ben miután menesztette menedzserét, átvette negyedik, Stripped című nagylemezének kreatív irányítását. Az albumról megjelent második maxi, a "Beautiful" mindamellett, hogy kritkusok között széles körben elismerést váltott ki, a dallal Christina a 2004-es Grammy díjátadón megnyerte a legjobb női popénekesnek járó díjat is.[1]
Aguilera ötödik stúdióalbuma (Back to Basics, 2006) soul, jazz és blues elemeket tartalmazott. Három világsláger került kiadásra az albumról, az "Ain't No Other Man", a "Hurt", valamint a "Candyman" című felvételek.[1]
Az énekesnő hatodik nagylemeze (Bionic) 2010 júniusában jelent meg. A hosszú szünetet követő nagylemez végül kereskedelmileg rosszul teljesített az albumot követő kislemezekkel együtt.[1]
2011-ben Aguilera ismét világsikert ért el, mikor a Maroon 5 együttessel közösen kiadta a "Moves Like Jagger" nevű kislemezt. A dal számos országban vezette a toplistát, többek között az Egyesült Államokban is, ahol a felvételnek köszönhetően Aguilera ötödik Billboard Hot 100 listavezető dalát szerezte meg.
Legújabb nagylemeze 2012 novemberében jelent meg Lotus címmel. Az első kislemez, a "Your Body" az albumot megelőzve még szeptemberben került kiadásra.
Énekesi karrierje mellett film és televíziós karrierbe is kezdett. 2010-ben a Díva című mozifilmben szerepelt Cher mellett. 2011-ben pedig az amerikai The Voice nevű televíziós tehetségkutató verseny bírája lett Adam Levine, Blake Shelton és Cee Lo Green társaságában.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Wondernouille: 08/Mar/20

External Links