Artist Name
Santana
(0 users)

Data Complete
100%

Members
7 Male

Origin
San Francisco, USA

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Poignant

Born

1966

Active
1966 to Present...

Alternate Name
Carlos Santana


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
House of Blues - Las Vegas, US, Las Vegas (30/Oct/2019)
House of Blues - Las Vegas, US, Las Vegas (31/Oct/2019)
House of Blues - Las Vegas, US, Las Vegas (01/Nov/2019)
House of Blues - Las Vegas, US, Las Vegas (02/Nov/2019)
House of Blues - Las Vegas, US, Las Vegas (03/Nov/2019)

Artist Biography
Available in:
Juelz Santana, egentlige navn er LaRon Louis James (født 18. februar 1984) er en amerikansk hiphopartist, i Harlem, New York i USA. Han er medlem av gruppen The Diplomats, sammen med blant andre Cam'ron.

Navnet Juelz Santana tok han ettersom Juelz var kallenavnet hans og Santana var en favorittrestaurant. Han har familiebakgrunn fra Puerto Rico, Den dominikanske republikk og Jamaica. Han startet sin karriere i duoen Draft Pick og vant flere talentshow, men etter en mislykket avtale med plateselskapet Priority Records gikk duoen hver sin vei. Juelz Santana som artist og den andre som produsent. Gjennom sin fetter ble han kjent med Cam'Ron. Han begynte nå å jobbe under Cam'Ron og ble først introdusert på sangene «What Means The World To You». Deretter ble plateselskapet Diplomats Records opprettet. De har utgitt flere mikstapes som hovedsakelig solgte i New York og deler av østkysten i USA.

Gjennom sin manager Dame Dash, eier og grunnlegger av plateselskapet Roc-A-Fella Records, ble The Diplomats signert i 2001, året etter kom Cam'Ron-albumet Come Home With Me og Juelz Santana deltok på begge de to første singlene «Oh Boy» og «Hey Ma». I 2003 kom Diplomats debutalbum Diplomatic Immunity vol.1 og den første singelen var «Dipset Anthem» som ble en hit og nominert til Grammy-pris. Senere samme år kom hans soloalbumet, From Me To You som solgte rundt 500 000 kopier. I 2005 kom neste album, What The Games Been Missing som solgte dobbelt så mye som det første og inneholdt singlene «Oh Yes», «Mic Check», «There It Go (Whistle Song)» og «Clockwork».

Etter at forholdet til Cam'ron og Jim Jones begynte å skrante førte det til splittelse i The Diplomats. Juelz Santanas kontrakt med Diplomats ble solgt til Def Jam for 2 millioner dollar og hans neste album, Born 2 Lose, Built 2 Win, ble utgitt på Def Jam i 2013.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by smudgie: 07/Jun/19

External Links