Artist Name
Elvis Presley

(5 users)
Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Memphis, Tennessee, USA

Genre
Rock & Roll

Style
Rock/Pop

Mood
Excitable

Born

1935

Active
1935 to 1977

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Elvis Aaron Presley

Most Loved Tracks
4 x Elvis Presley - Suspicious Minds
4 x Elvis Presley - Jailhouse Rock
4 x Elvis Presley - Hound Dog
4 x Elvis Presley - Hound Dog
4 x Elvis Presley - Jailhouse Rock


Music Video Links (YouTube)

If I Can Dream

A Little Less Conversatio

Jailhouse Rock

Heartbreak Hotel

I Want You, I Need You, I

In the Ghetto

Don't Be Cruel

Jailhouse Rock

In The Ghetto



Artist Biography
Available in:
Elvis Aaron Presley[1] (ur. 8 stycznia 1935 r.[2] w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r.[3] w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.
Kulturowa ikona, znany powszechnie jako Elvis. Jeden z najbardziej popularnych muzyków XX w., często nazywany "Królem Rock and Rolla" lub po prostu "Królem".
Elvis Presley był prekursorem rock and rolla i znaczącą postacią w kulturze masowej XX wieku. Jest rozpoznawany na całym świecie przez swoje pierwsze imię.
Sprzedał ponad jeden miliard płyt na całym świecie – to drugi najlepszy wynik w dziejach muzyki (po zespole The Beatles[4])[5].
Został określony przez magazyn Billboard najlepszym artystą lat pięćdziesiątych.
Po śmierci został pożegnany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy'ego Cartera słowami: „Jego muzyka, jego osobowość zmieniły oblicze amerykańskiej kultury. Elvis Presley był symbolem buntowniczego ducha naszego narodu”[6].
W 1986 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame[7].


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by zag
25th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links