Artist Name
Queen
(10 users)

Data Complete
100%

Members
4 Male

Origin
London, England

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Rousing

Born

1971

Active
1971 to Present...

Record Label

EMI



Alternate Name
The Queen


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Unipol Arena, Italy, Bologna (24/May/2020)
ACCORHOTELS ARENA, France, Paris (26/May/2020)
Sportpaleis, Belgium, Antwerp (27/May/2020)
Ziggo Dome, Netherlands, Amsterdam (29/May/2020)
Ziggo Dome, Netherlands, Amsterdam (30/May/2020)

Artist Biography
Available in:
Queen is een Engelse rockgroep. Queen is opgericht in 1970 in Londen door gitarist Brian May, zanger Freddie Mercury en drummer Roger Taylor, aangevuld met bassist John Deacon in 1971. Met tientallen hits in de jaren 70, 80 en 90, is Queen een van de succesvolste popgroepen in de geschiedenis.[1][2][3]
De band staat bekend om de muzikale veelzijdigheid, de gelaagde arrangementen, harmonie├źn en de krachtige liveoptredens. Het optreden tijdens Live Aid in 1985 werd 20 jaar later verkozen tot het beste liveoptreden aller tijden.[4]
Queens grote doorbraak begon in 1974 met de singles "Killer Queen" en "Now I'm Here" van het album Sheer Heart Attack en jaar later met het album A Night at the Opera met de nummer 1-hit "Bohemian Rhapsody". Queen heeft in totaal vijftien studioalbums, zeven livealbums, twee ep's, tien dvd's, meerdere verzamelalbums en tientallen singles uitgebracht. Ook hebben alle bandleden solo-projecten ondernomen. Naar schatting heeft de band wereldwijd meer dan 300 miljoen albums verkocht,[5] waardoor ze een van de meest succesvolle bands ter wereld is.
Na Mercury's overlijden in 1991 heeft John Deacon zich, op enkele optredens na, teruggetrokken uit het publieke leven. May en Taylor bleven wel samenwerken. Van 2005 tot 2008 deden ze dit met de Britse zanger Paul Rodgers. Onder de naam Queen + Paul Rodgers is een nieuw studioalbum opgenomen en zijn twee tournees gehouden.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

zag says: 2 years ago
Defined a generation with their rock music!


Status
Unlocked
Last Edit by zag: 14/Mar/19

External Links