Artist Name
Foo Fighters

(11 users)
Data Complete
100%

Members
4 Male

Origin
Seattle, USA

Genre
Alternative Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Energetic

Born

1994

Active
1994 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
The Foo Fighters

Most Loved Tracks
10 x Foo Fighters - The Pretender
7 x Foo Fighters - Everlong
6 x Foo Fighters - Best of You
6 x Foo Fighters - Learn to Fly
5 x Foo Fighters - My Hero


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Foo Fighters – amerykański zespół rockowy założony przez perkusistę Nirvany Dave'a Grohla w 1995. Nazwa grupy pochodzi od niewyjaśnionego do dzisiaj zjawiska w czasie II wojny światowej, Foo fighter.

Zespół zdobył międzynarodowe uznanie tworząc wiele hitów na czele z This Is a Call, Everlong, Learn to Fly, All My Life, Times Like These, Best of You, DOA, The Pretender i Long Road to Ruin . Trzy ich albumy There Is Nothing Left to Lose, One by One i Echoes, Silence, Patience & Grace zostały uhonorowane Nagrodą Grammy w kategorii Best Rock Album (w sumie zespół otrzymał ich 11). Zespół ma na swoim koncie wiele ścieżek dźwiękowych, czego przykładem może być piosenka The One do filmu Orange County.

Zespół ten został sklasyfikowany na 72 miejscu pozycji listy 100 Greatest Artists of Hard Rock sporządzonej przez VH1. Czytelnicy magazynu Teraz Rock uznali grupę za 6 zespół roku 2007.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

docwra says: 9 years ago
Definitely one of the best bands of our generation. Dave Grohl is a bit of a legend!

zag says: 9 years ago
Saw them at the Milton Keynes bowl with 80,000 other people. It was immense!


Status
Unlocked
Last Edit by devastator
27th Mar 2022

Socials


Streaming


External Links